Az éghajlatváltozást hibáztatják, ahogy Chennai szárazon fut

Az éghajlatváltozást hibáztatják, ahogy Chennai szárazon fut

Az 2015-ban Chennai túl sok esővel rendelkezik: Most nincs elég. Kép: Indiai Haditengerészet, a Wikimedia Commons segítségével

A monszun kudarcát és a kormány rossz irányítását az indiai Tamil Nadu államban hibáztatják, mivel Chennai kiszárad.

India hatodik legnagyobb városának legszegényebb emberének heti jövedelmének felét vízre kell költeni Chennai száraz: négy tartálya üresen fekszik, és a kormány segélyszállító tartályhajói nem tudnak lépést tartani a polgárok igényeivel.

Annak ellenére, hogy a kormány állítja, hogy nincs vízválság, a csapok üresek, és Chennai kilenc millió ember közül sokan kora reggeltől állnak sorban, és várják, hogy a vizet a tartályhajók hogyan tudják szállítani.

A monszun esőzése az elmúlt két évben kudarcot vallott, így a város hőhullámot szenvedett víz nélkül. A kormány napi 10 millió liter szállít vonattal 200 kilométer távolságra, azzal a céllal, hogy elegendő vizet biztosítson a szegények számára a túléléshez. A gazdagabb területeken a magánvízszállító tartályhajók ellátják a készleteket, a normál ár kétszeresével töltve a tetőtartályt.

A vállalkozásokat, különösen az éttermeket arra kényszerítették, hogy bezárják, és a gyerekek nem járnak iskolába, mert egész nap a vízükre sorolódnak családjaik számára.

Bár ez egyértelmű az éghajlatváltozás befolyásolja a monszun mintáját és október lehet, hogy Chennai elegendő vizet kap a normál energiaellátás visszaállításához, a kormányhiányt is hibáztatják.

Ellentmondásos nézetek

A város helyzetét kiemelte: Leonardo DiCaprio, az amerikai színész és környezetvédő, aki az ENSZ éghajlatváltozási nagykövete.

Üzenete éles ellentétben áll az eredeti üzenettel Tamil Nadu fõ miniszter, Edappadi K Palaniswami. Azt mondta a médianak, hogy csak két edényt vizet használ minden nap, és hogy kormánya gondoskodik polgárairól. Ezt követően a helyi média arról számolt be, hogy Chennai-házban napi két kamionos víz érkezik.

A Chennai metró vízügyi testületének egyik magas rangú tisztviselője szerint június eleje óta erőfeszítéseket tesznek a lakosok minimális vízigényének teljesítése érdekében: „A kormány kezdeményezte a víz elvezetését a közeli kerületekből. Mivel a monszun esőzések egymást követő harmadik évben megbuktak, nem tudtunk vizet tárolni. ”

Azt mondta, hogy a használt források magukban foglalják a kőbányákból származó vizet, a város két sótalanító üzemét, egy helyi tót és néhány külvárosi fúrást.

A kormány megpróbálja elnyomni a tüntetéseket. Amikor egy önkéntes szervezet, Arappor Iyakkam, engedélyt kért a Chennai rendőrségi biztostól a vízválság elleni tiltakozáshoz, elutasította, hivatkozva a közrend védelmének szükségességére, valamint a békére és a nyugalomra gyakorolt ​​hatásra abban az időben, amikor a kormány már vízellátásra törekedett. . A tüntetők tehát a Madrási Legfelsőbb Bírósághoz fordultak, hogy engedélyt kapjanak a továbblépésre.

"A kormány nem állítja le a vízellátást a multinacionális vállalatok számára, amikor a saját emberei küzdenek a szomjúság megszüntetése érdekében."

Arappor Iyakkam koordinátora, Jayaraman szerint a bíróság fontosnak tartotta a nyilvánosság tudatosságát a válságról, és engedélyt kapott. Iyakkam elmondta: „Chennai és Tamil Nadu számos részén akut vízválság áll szemben, és ez a víztestek folyamatos gondatlanságának, valamint a kormányzó kormányok hivatali visszásságának és korrupciójának a következménye.

„A jelenlegi kormány tagadási módot folytatott, elismerve a vízhiány mértékét és a megoldások kidolgozása elmulasztását. Kampányunk hangsúlyozzák a háború alapú fellépés szükségességét. ”

Arul Doss társadalmi aktivista szerint a kormány elmulasztja összpontosítani a hosszú távú megoldásokat, ehelyett pénzt költenek a sótalanító üzemekre. „A gazdagok engedhetik meg maguknak, hogy dupla áron vásárolnak vizet. De a szegény munkavállalók most fizetésük felét kénytelenek vízre költeni. Milyen fejlődésre megyünk?

"A kormány nem állítja le a vízellátást a multinacionális vállalatok számára, amikor a saját emberei a szomjúság megszüntetésére törekszenek" - mondta.

„Ahelyett, hogy pénzt költene a víz újrahasznosítására és a víztestek szennyezésére a monszun idény előtt, a kormány keményen dolgozik új sótalanító üzemek megnyitásával Chennaiban. Nehéz elhinni, hogy ugyanaz a város szenvedett szökőár A 2015.

Egyre rosszabb

"Legalábbis a kormánynak már tisztítania kellett a víztesteket, és biztosítania kellett a szürke víz felhasználását a város sokemeletes lakásaiban" - mondta Arul Doss a Climate News Network-nek.

Az egyszerű emberek helyzete egyre szélsőségesebbé válik. Egy chennai-i lakosnak, K Meena hallgatónak vizet kell hoznia. „A tartályhajók ellátásától kell függenünk, mert utcáinkon a csapok kiszáradtak. A miénk ötfős család. Szüleim és testvéreim felváltva gyűjtik a vizet a fürdéshez és a főzéshez. Kihagytam az órákat, és későn jártam az egyetemre, mert várnom kellett a teherautóra - mondta Meena.

Fülke sofőr A Logeswaran a benzinkutak WC-jét használja, és minden második éjjel autójában alszik, hogy elkerülje otthon a drága vízellátást, amelyet felesége és hároméves gyermeke számára tartanak fenn.

„Néhány szomszédom a vízválság miatt visszaküldte gyermekeiket és feleségeiket szülő falujába. Ez nagyon szomorú állapot városunk számára. A víz alapvető szükséglet, és úgy érzem, hogy a kormány teljesen kudarcot vallott. '' Mondta kétségbeesetten. - Klímahírek

Ez a cikk eredetileg a Climate News Network-en jelent meg

Kapcsolódó könyvek

Élet a szén után: A városok következő globális átalakulása

by Peter Plastrik, John Cleveland
1610918495Városunk jövője nem olyan volt, mint régen. A huszadik században világszerte elterjedt modern városmodell meghaladta hasznosságát. Nem tudja megoldani a felmerült problémákat - különösen a globális felmelegedés. Szerencsére új városfejlesztési modell jelenik meg a városokban az éghajlatváltozás valóságainak agresszív kezelésére. Ez átalakítja a városok tervezése és használja a fizikai tér, generál a gazdasági jólét, fogyaszt, és dobja az erőforrások kiaknázására és fenntartani a természetes ökoszisztémák, és felkészülni a jövőre. Elérhető az Amazonon

A hatodik kihalás: természetellenes történelem

Írta: Kolbert Elizabeth
1250062187Az elmúlt fél milliárd év alatt öt tömeges kihalás történt, amikor a földi élet sokszínűsége hirtelen és drámai módon visszahúzódott. A tudósok szerte a világon jelenleg a hatodik kihalást követik, amely várhatóan a legpusztítóbb kihalási esemény az ókori aszteroida hatásának következtében, amely megsemmisítette a dinoszauruszokat. Ezúttal a kataklizma vagyunk mi. A prózában, amely egyszerre őszinte, szórakoztató és mélyen tájékozott, New Yorker Kolbert Elizabeth író elmondja nekünk, hogy miért és hogyan változtatta meg az ember a bolygó életét oly módon, amellyel még egyetlen faj sem rendelkezik. Fél tucat tudományágban végzett kutatások, a már elveszett lenyűgöző fajok leírása és a kihalás története mint fogalom összefonása révén Kolbert mozgó és átfogó beszámolót nyújt a szemünk előtt bekövetkező eltűnésekről. Megmutatja, hogy a hatodik kihalás valószínűleg az emberiség tartós öröksége, és arra készteti minket, hogy gondolkodjunk át az alapvető kérdésen, hogy mit jelent az ember lenni. Elérhető az Amazonon

Klímaháborúk: A túlélés elleni küzdelem, mivel a világ túlmeleged

írta: Gwynne Dyer
1851687181Az éghajlati menekültek hullámai. Több tucat sikertelen állam. Teljes háború. A világ egyik legnagyobb geopolitikai elemzőjéből a közeljövő stratégiai realitásainak félelmetes pillantása érkezik, amikor az éghajlatváltozás a világ hatalmait a túlélés szigorú politikájához vezet. Ősi és kinyújthatatlan, Klímaháborúk az elkövetkező évek egyik legfontosabb könyve lesz. Olvassa el, és megtudja, mi felé tartunk. Elérhető az Amazonon

A kiadótól:
Az Amazon vásárlásai fedezik az Ön költségeit InnerSelf.comelf.com, MightyNatural.com, és a ClimateImpactNews.com ingyenesen és hirdető nélkül, amely nyomon követi az Ön böngészési szokásait. Még akkor is, ha rákattint egy linkre, de nem vásárolja meg ezeket a kiválasztott termékeket, bármi más, amit ugyanazon az Amazon látogatáskor vásárolt meg, kis jutalékot fizet nekünk. Nincsenek többletköltségek, ezért kérjük, járuljon hozzá az erőfeszítéshez. Te is használja ezt a linket bármikor felhasználhatja az Amazon-ra, így segítheti erőfeszítéseink támogatását.

 

enafarzh-CNzh-TWdanltlfifrdeiwhihuiditjakomsnofaplptruesswsvthtrukurvi

kövesse az InnerSelf oldalt

facebook ikonratwitter ikonrayoutube ikonrainstagram ikonrapintrest ikonrarss ikonra

 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

A LEGNAGYOBB VIDEÓK

Megkezdődött a nagy klímavándorlás
Megkezdődött a nagy klímavándorlás
by Super User
Az éghajlatválság a világ ezreit kényszeríti menekülésre, mivel otthonaik egyre lakhatatlanabbá válnak.
Az utolsó jégkorszak elmondja nekünk, hogy miért kell törődnünk a 2 ℃ hőmérsékletváltozással
Az utolsó jégkorszak elmondja nekünk, hogy miért kell törődnünk a 2 ℃ hőmérsékletváltozással
by Alan N Williams és munkatársai
Az éghajlatváltozással foglalkozó kormányközi testület (IPCC) legfrissebb jelentése szerint jelentős csökkenés nélkül…
A Föld évmilliárdokig lakható volt - pontosan mennyire volt szerencsénk?
A Föld évmilliárdokig lakható volt - pontosan mennyire volt szerencsénk?
by Toby Tyrrell
A fejlődésnek 3 vagy 4 milliárd év kellett a Homo sapiens előállításához. Ha ebben az éghajlat csak egyszer teljes kudarcot vallott volna…
Hogyan segíthet az időjárás feltérképezése 12,000 XNUMX évvel ezelőtt a jövőbeni éghajlatváltozás előrejelzésében
Hogyan segíthet az időjárás feltérképezése 12,000 XNUMX évvel ezelőtt a jövőbeni éghajlatváltozás előrejelzésében
by Brice rea
Az utolsó jégkorszak végét, mintegy 12,000 XNUMX évvel ezelőtt, egy utolsó hideg fázis jellemezte, az úgynevezett Younger Dryas.
A Kaszpi-tenger 9 méteres vagy annál nagyobb zuhanás várható ebben az évszázadban
A Kaszpi-tenger 9 méteres vagy annál nagyobb zuhanás várható ebben az évszázadban
by Frank Wesselingh és Matteo Lattuada
Képzelje el, hogy a tengerparton van, és a tengerre néz. Előtted fekszik 100 méter kopár homok, amely úgy néz ki, mint egy…
A Vénusz ismét földszerű volt, de az éghajlatváltozás lakhatatlanná tette
A Vénusz ismét földszerű volt, de az éghajlatváltozás lakhatatlanná tette
by Richard Ernst
Sokat tanulhatunk a klímaváltozásról a Vénuszról, testvérbolygónkról. A Vénusz felületi hőmérséklete jelenleg…
Öt klíma hitetlenkedés: összeomlási tanfolyam az éghajlati félretájékoztatásban
Az öt klíma hitetlenkedés: összeomlási tanfolyam az éghajlati félretájékoztatásban
by John Cook
Ez a videó az éghajlati félretájékoztatás összeomlási tanfolyama, amely összefoglalja azokat a legfontosabb érveket, amelyekkel kétségbe vonják a valóságot…
Az Északi-sark 3 millió éve nem volt ilyen meleg, és ez nagy változásokat jelent a bolygón
Az Északi-sark 3 millió éve nem volt ilyen meleg, és ez nagy változásokat jelent a bolygón
by Julie Brigham-Grette és Steve Petsch
Évente a Jeges-tenger borítja a Jeges-tenger mélységét szeptember közepén. Ebben az évben mindössze 1.44 mérhető…

LEGFRISSEBB CIKKEK

zöld energia2 3
Négy zöld hidrogén lehetőség a középnyugaton
by Christian Tae
A klímaválság elkerülése érdekében a Közép-Nyugatnak, az ország többi részéhez hasonlóan, teljesen dekarbonizálnia kell gazdaságát…
ug83qrfw
Meg kell szűnni a keresletreakció fő akadálya
by John Moore, A Földön
Ha a szövetségi szabályozó hatóságok helyesen járnak el, a villamosenergia-fogyasztók Közép-Nyugaton hamarosan pénzt kereshetnek, miközben…
klímához ültetendő fák2
Ültesse ezeket a fákat, hogy javítsa a város életét
by Mike Williams-Rice
Egy új tanulmány szerint az élő tölgyek és az amerikai platánok bajnokok a 17 „szuperfa” között, amelyek elősegítik a városok létrehozását…
északi-tengeri tengerfenék
Miért kell megértenünk a tengerfenék geológiáját a szelek kihasználásához?
by Natasha Barlow, a Leedsi Egyetem negyedidőszaki környezetváltozással foglalkozó docense
Bármely ország számára, amely könnyen elérhető a sekély és szeles Északi-tengerhez, a tengeri szél kulcsfontosságú lesz a net…
3 erdőtűz lecke erdei városoknak, mivel a Dixie Fire elpusztítja a történelmi Greenville -t, Kaliforniában
3 erdőtűz lecke erdei városoknak, mivel a Dixie Fire elpusztítja a történelmi Greenville -t, Kaliforniában
by Bart Johnson, az Oregoni Egyetem tájépítészeti professzora
A forró, száraz hegyi erdőben égő tűzvész söpört végig a kaliforniai Greenville -i Gold Rush városon augusztus 4 -én,…
Kína teljesítheti az energia- és éghajlati célokat, amelyek korlátozzák a szénerőművet
Kína teljesítheti az energia- és éghajlati célokat, amelyek korlátozzák a szénerőművet
by Alvin Lin
A vezető áprilisi klímacsúcsán Hszi Csin-ping ígéretet tett arra, hogy Kína „szigorúan ellenőrzi a széntüzelésű energiát…
Kék víz holt fehér fűvel körülvéve
A térkép 30 év extrém hóolvadását mutatja be az Egyesült Államokban
by Mikayla Mace-Arizona
Az elmúlt 30 év extrém hóolvadási eseményeinek új térképe tisztázza a gyors olvadást előidéző ​​folyamatokat.
Egy repülőgép vörös tűzgátlót dob ​​az erdőtűzre, miközben az út mentén parkoló tűzoltók felnéznek a narancssárga égboltra
A modell 10 éves futótüzet, majd fokozatos hanyatlást jósol
by Hannah Hickey-U. Washington
Az erdőtüzek hosszú távú jövőjére vetített pillantások előrevetítik a vadonatüzek kezdeti, nagyjából évtizedes kitörését,…

 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

Új hozzáállás - új lehetőségek

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | InnerSelf piac
Copyright © 1985 - 2021 InnerSelf kiadványok. Minden jog fenntartva.