A fogyatékossággal élők számára városunk hozzáférhetőbbé tétele könnyebb, mint gondolnánk

A fogyatékossággal élők számára városunk hozzáférhetőbbé tétele könnyebb, mint gondolnánk
A rámpák biztosítása lépcsők vagy lépcsők mellett csak egy módja a fogyatékossággal élő emberek közlekedésének elősegítésében. Shutterstock / XArtProduction

Azt gondolná, egy olyan város, amelynek minden évben otthont ad Ausztrália legnagyobb konferenciája a fogyatékossággal élők számára minden ember számára a legkönnyebben elérhető lenne.

Nem a miénk szerint kutatás amely 119 olyan kérdést emel ki, amelyeket meg kell oldani, ha Geelong, Victoria, mint modell „város mindenki számára” akar lenni.

Nyilvánvalóan hiány van a törekvés és a valóság között, ami meglepő, tekintve, hogy ez az utóbbi NépszámlálásMintegy Geelong lakosságának 6% -a arról számoltak be, hogy fogyatékosságuk miatt segítségre szorultak. Ez magasabb, mint az országos 5.1% -os adat.

Geelong ad otthont az Országos Fogyatékosság-biztosítási Ügynökségnek, a WorkSafe-nak és a Közlekedési Baleseti Bizottságnak is, így annak fényes példának kell lennie a fogyatékossággal élő emberek hozzáférésnek és befogadásnak (A&I) nevezett példának.


 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

Város mindenki számára

Geelong számára az a kihívás, hogy azonosítsa, mi a fogyatékossággal élő emberek mintavárosa.

Néhány példát érdemes figyelembe venni. Világszerte számos város foglalkozik a fogyatékossághoz való hozzáféréssel az emberek közlekedését segítő technológiai megoldások révén, mint pl személyes navigáció okostelefonokkal.

Melbourne bemutatta jelzők, amelyek csatlakoznak egy okostelefonos alkalmazáshoz, hogy segítsen a látássérült embereknek a Southern Cross Station belsejében történő eligazodásban és néhány más állomás.

A tengerentúlon Hollandiában, Breda városát jelentették be ebben az évben Európa legkönnyebben elérhető városa. Számos dolgot tett a hozzáférés javítása érdekében, mint pl simítva az évszázados macskaköves utakatrámpák biztosítása és a digitális navigáció bevezetése az egész városban.

Mindezen erőfeszítések központi eleme a megoldások együttműködésen alapuló megtervezése, olyan emberekkel való együttműködés, akiknek van tapasztalata a fogyatékossághoz való hozzáférésről.

A változás szükségessége

Geelongban több mint 100 ember válaszolt egy látogatói felmérésre, és 75 fogyatékkal élők tapasztalata vett részt három workshop és három fókuszcsoport sorozatában.

Kihasználva a helyismeretet a Deakin Egyetemen tartott műhelymunkában. Deakin Egyetem, Szerző biztosított

Megállapítottuk, hogy számos dolgot lehetne megvalósítani az elérhetőség és a kirekesztés javítása érdekében Geelongban.

Néhány dolog egyszerű, például rámpák biztosítása lépcsők helyett, és megfelelő mellékhelyiségek; mások a város átalakításával járnak, és nehezebbnek tűnhetnek.

De a fogyatékossággal élők visszajelzése általában szerény volt, az egyik résztvevő azt mondta: "Nem számítunk a Taj Mahalra".

Összesen hat kiemelt cselekvési területet javasolunk.

Deakin Egyetem, Szerző biztosított

Számos probléma továbbra is aláássa az egész városra kiterjedő problémák orvoslására irányuló erőfeszítéseket, és ezeket meg kell oldani. Ide tartoznak a jogszabályok módosítása a „hozzáférés” és a „befogadás” meghatározása és biztosítása érdekében.

Jelentős változtatásokra van szükség a szokásos üzletviteli megközelítésben is, ahelyett, hogy elsőbbséget élveznének az állami és közösségi lakások kínálata általában, de különösen a fogyatékkal élők számára.

A foglalkoztatással kapcsolatban meg kell terveznünk a munkahelyi megállapodásokat, hogy mind a fogyatékkal élők, mind a munkaadók igényei kielégüljenek. Ez kulcsfontosságú annak biztosításában, hogy a fogyatékossággal élő, munkát kereső személyek képesek legyenek elérni azt.

Az információhoz való hozzáférés

Az egyik beazonosított intézkedés egy Inkluzív Geelong Látogatóközpont (IGVC) felépítése volt, amelyet fogyatékossággal élő emberek működtetnek és irányítanak, az akadálymentességet támogató személyzettel. A központ akadálymentesítési információkat szolgáltatna, és leszállópályaként szolgálna, ahol az emberek információkat gyűjthetnek a város felfedezése előtt.

Segít megtudni, hová kell menni, hogy információt találjon a fogyatékkal élők hozzáféréséről és szolgáltatásairól. Deakin Egyetem, Szerző biztosított

Sok résztvevő megjegyezte, hogy ezt az elképzelést különböző fórumokon vitatták meg az elmúlt 30 évben, de soha nem történt semmi.

Az ilyen projekteket gyakran luxusnak tekintik, amelyek inkább szimbolikusak, mint kézzelfoghatóak. Elemzésünk azt mutatja, hogy ha más cselekvések sorozatával összehangolva valósítják meg, például fogyatékosság-támogató szolgáltatásokat nyújtanak és a fogyatékossággal élő embereket felhatalmazzák a beszélgetések vezetésére, ez további változásokat és reformokat ösztönözhet.

Elszigetelten az IGVC-t a közösség úgy értékelte, hogy annak magas a besorolása (10/10), de alacsony a megvalósíthatósága (3/10). A megvalósíthatóság alacsony megítélése talán megmagyarázza, hogy ez a projekt miért nem valósult meg soha.

Legalábbis az IGVC-nek teljes körű akadálymentesítési szolgáltatásokkal kell rendelkeznie, és minden képesség számára helyet kell biztosítani, ahol az emberek naprakész információkhoz férhetnek hozzá, és a tartózkodásuk teljes idejére megtervezhetik a tevékenységeket.

A központ lehetővé tenné a fogyatékossággal élő emberek számára, hogy megalapozott döntéseket hozzanak az akadálymentes utazás, a szállás, a szolgáltatások és a városi részvétel egyéb szempontjai tekintetében.

Ennek szakképzett támogató munkavállalóknak és fogyatékossággal élő személyeknek kell lennie, kapcsolatba kell hoznia az embereket a különböző támogató ügynökségekkel, és együtt kell működnie a szolgáltatókkal, hogy a szállás hozzáférhetővé váljon.

De semmilyen értelmes hatás nem érhető el, ha bármilyen műveletet elkülönítünk a javítások listájától. Meg kell vizsgálni, hogy az összes többi tényező hogyan kapcsolódik az elérhetőség és a befogadás kérdéseihez, több léptékben.

Ezek a tanulságok nem csak Geelong számára szólnak, más városok is követhetik ezeket a lépéseket, hogy befogadóbbá és hozzáférhetőbbé tegyék magukat.A beszélgetés

A szerzőkről

David Kelly, Emberi földrajzkutató, Deakin Egyetem és a Richard Tucker, Egyetemi docens, egyetemi docens (kutatás), a HOME kutatási hálózat társelnöke, Deakin Egyetem

Ezt a cikket újra kiadják A beszélgetés Creative Commons licenc alatt. Olvassa el a eredeti cikk.

könyvek_egészség

Még szintén kedvelheted

ELÉRHETŐ NYELVEK

Angol Afrikaans arab Egyszerűsített kínai) Hagyományos kínai) dán holland filippínó finn francia német görög héber hindi magyar indonéz olasz japán koreai maláj norvég perzsa lengyel portugál román orosz spanyol szuahéli svéd thai török ukrán urdu vietnami

kövesse az InnerSelf oldalt

facebook ikonratwitter ikonrayoutube ikonrainstagram ikonrapintrest ikonrarss ikonra

 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

Új hozzáállás - új lehetőségek

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | InnerSelf piac
Copyright © 1985 - 2021 InnerSelf kiadványok. Minden jog fenntartva.