Még Louisiana gazdagabb környékei sem menekülhetnek el a mérgező levegő elől a „Rák utcában”

Még Louisiana gazdagabb környékei sem menekülhetnek el a mérgező levegő elől a „Rák utcában”

A Nutrien Geismar nitrogén- és foszfátlétesítménye Ascension Parish-ban, Louisianában. (David Grunfeld/The Times-Picayune és The Advocate)

A tyúk vegyipari cégek a Mississippi mentén akartak építkezni, a feketék szomszédságában lévő területek jellemzően az elsők, ahol a cukornádat füstölőkékre cserélték.

A második világháború után „látni kezdték az ipar agresszív benyomulását a vidéki, túlnyomórészt fekete ültetvényes területekre” – mondta Craig Colten, a Louisiana Állami Egyetem földrajz és antropológia professzora, aki könyveket írt az állam ipari fejlődéséről.

De Louisiana olaj- és gázszerelmi viszonya, bár aránytalanul érinti a fekete közösségeket, alig kímélte meg a fehér közösségeket.


 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

A Mennybemenetele Plébánia talán a legtisztább példa erre a jelenségre.

Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynökségének éves mérgezőanyag-kibocsátási jegyzéke szerint az Ascension Parish-ban található üzemek nagyobb mennyiségű mérgező vegyi anyagot bocsátanak ki az ipari telepekből, mint bárhol máshol az országban. Bár ez a kibocsátások mérési módszere nem veszi figyelembe az egyes szennyező anyagok toxicitását, a teljes kémiai aktivitás relatív szintjét jelzi a régiók között.

A legtöbb ipari egyházközséggel ellentétben Ascension Louisiana legfehérebb és legtehetősebb országai közé tartozik. Ez egyben a harmadik leggyorsabban növekvő egyházközség Louisianában. A családok ide özönlenek megfizethető új lakhatásért, alacsony bűnözési arányért, virágzó üzleti környezetért és az állam legjobb iskoláiért. A Mennybemenetele Plébánia minden hagyományos módon virágzik.

Kanyargó folyó, változó demográfia

Bár a mai Ascension Parish kihívás elé állít néhány louisianai archetípust, nem mindig nézett ki így.

Colten szerint az 1940-es években petrolkémiai létesítmények kezdtek felbukkanni a hosszú, keskeny telkeken, amelyek egykor ültetvények részét képezték. Ezek közé tartozott két ilyen szakasz az Ascension Parish-ban, ahol a közelben letelepedett fekete családokat vagy kitelepítették, vagy egyre mérgezőbb levegőnek voltak kitéve.

Valójában Geismar és Donaldsonville Ascension Parish közösségeiben az ipari klaszterekhez legközelebb eső negyedek még mindig a plébánia legfeketébb és legszegényebb részei.

Az 1980-as években a fehér repülés kezdte átformálni a Mennybemenetele Plébániát. Colten megjegyezte, hogy az iskolai deszegregáció komolyan megkezdődött, „a fehérek pedig elkezdték elhagyni Baton Rouge-ot, hogy elkerüljék az integrált iskolákat”. A 10-es autópálya könnyű hozzáférést biztosított a dél felé fejlődő külvárosokhoz.

Ez a növekedés megváltoztatta a plébánia demográfiáját, de nem az ipar előrehaladását.

A ProPublica, a The Times-Picayune és a The Advocate elemzései szerint az elmúlt évtizedben Ascension Parish területén a mérgező kibocsátás 109%-kal, 28-ban 2018 millió fontra nőtt. Louisianában máshol csak a St. Charles Parish látott ilyen ugrást. Az Ascension Parish-ban a kibocsátásukat jelenteni köteles üzemek száma szintén 17-ről 21-re nőtt ebben az időszakban. A becslések szerint az új fejlesztések közelében lévő Geismar levegőjének egy része mérgezőbb a rákot okozó vegyi anyagokkal szemben, mint a Baton Rouge és St. Charles közötti hét Mississippi-folyó plébánia területének 99.6%-a. az EPA-adatok elemzését.

Jelenleg egy másik jelentős új üzem és két jelentős üzembővítés van folyamatban Ascension plébánián.

„Csak élem az életem”

Írta: Joan Meiners The Times-Picayune és The Advocate

november 1., reggel 6 óra EDT Még Louisiana gazdagabb környékei sem menekülhetnek el a mérgező levegő elől a „Rák utcában”

Szennyezők paradicsoma

Környezeti hatás Louisianában

Ez a cikk a The Times-Picayune és a The Advocate együttműködésében készült, amely a szervezet tagja. ProPublica helyi jelentési hálózat.

A ProPublica egy nonprofit hírszoba, amely a hatalommal való visszaéléseket vizsgálja. Iratkozzon fel a ProPublica-ra Nagy történet hírlevelet, hogy közzétételük után azonnal megkapja az ehhez hasonló híreket a postaládájában.

A louisianai folyófolyosó egykor nádtáblák és ültetvényházak álmos szakasza volt, és az elmúlt évszázad során petrolkémiai erőművé alakították át.

Amikor a vegyipari cégek építkezni akartak a Mississippi mentén, a feketék szomszédságában lévő területek jellemzően az elsők voltak, ahol a cukornádat füstölőkékre cserélték.

A második világháború után „látni kezdték az ipar agresszív benyomulását a vidéki, túlnyomórészt fekete ültetvényes területekre” – mondta Craig Colten, a Louisiana Állami Egyetem földrajz és antropológia professzora, aki könyveket írt az állam ipari fejlődéséről.

De Louisiana olaj- és gázszerelmi viszonya, bár aránytalanul érinti a fekete közösségeket, alig kímélte meg a fehér közösségeket.

A Mennybemenetele Plébánia talán a legtisztább példa erre a jelenségre.

Vegye igénybe a legjobb vizsgálatainkat

Iratkozzon fel a Big Story hírlevélre.

Ezt az oldalt reCAPTCHA és a Google védi Adatkezelési tájékoztató és a Általános Szerződési Feltételek alkalmaz.

Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynökségének éves mérgezőanyag-kibocsátási jegyzéke szerint az Ascension Parish-ban található üzemek nagyobb mennyiségű mérgező vegyi anyagot bocsátanak ki az ipari telepekből, mint bárhol máshol az országban. Bár ez a kibocsátások mérési módszere nem veszi figyelembe az egyes szennyező anyagok toxicitását, a teljes kémiai aktivitás relatív szintjét jelzi a régiók között.

A legtöbb ipari egyházközséggel ellentétben Ascension Louisiana legfehérebb és legtehetősebb országai közé tartozik. Ez egyben a harmadik leggyorsabban növekvő egyházközség Louisianában. A családok ide özönlenek megfizethető új lakhatásért, alacsony bűnözési arányért, virágzó üzleti környezetért és az állam legjobb iskoláiért. A Mennybemenetele Plébánia minden hagyományos módon virágzik.

Kanyargó folyó, változó demográfia

Bár a mai Ascension Parish kihívás elé állít néhány louisianai archetípust, nem mindig nézett ki így.

Colten szerint az 1940-es években petrolkémiai létesítmények kezdtek felbukkanni a hosszú, keskeny telkeken, amelyek egykor ültetvények részét képezték. Ezek közé tartozott két ilyen szakasz az Ascension Parish-ban, ahol a közelben letelepedett fekete családokat vagy kitelepítették, vagy egyre mérgezőbb levegőnek voltak kitéve.

Valójában Geismar és Donaldsonville Ascension Parish közösségeiben az ipari klaszterekhez legközelebb eső negyedek még mindig a plébánia legfeketébb és legszegényebb részei. Az 1980-as években a fehér repülés kezdte átformálni a Mennybemenetele Plébániát. Colten megjegyezte, hogy az iskolai deszegregáció komolyan megkezdődött, „a fehérek pedig elkezdték elhagyni Baton Rouge-ot, hogy elkerüljék az integrált iskolákat”. A 10-es autópálya könnyű hozzáférést biztosított a dél felé fejlődő külvárosokhoz.

Ez a növekedés megváltoztatta a plébánia demográfiáját, de nem az ipar előrehaladását.

A ProPublica, a The Times-Picayune és a The Advocate elemzései szerint az elmúlt évtizedben Ascension Parish területén a mérgező kibocsátás 109%-kal, 28-ban 2018 millió fontra nőtt. Louisianában máshol csak a St. Charles Parish látott ilyen ugrást. Az Ascension Parish-ban a kibocsátásukat jelenteni köteles üzemek száma szintén 17-ről 21-re nőtt ebben az időszakban. A becslések szerint az új fejlesztések közelében lévő Geismar levegőjének egy része mérgezőbb a rákot okozó vegyi anyagokkal szemben, mint a Baton Rouge és St. Charles közötti hét Mississippi-folyó plébánia területének 99.6%-a. az EPA-adatok elemzését.

Jelenleg egy másik jelentős új üzem és két jelentős üzembővítés van folyamatban Ascension plébánián.

„Csak élem az életem”

Még Louisiana gazdagabb környékei sem menekülhetnek el a mérgező levegő elől a „Rák utcában”

A LAlumina tulajdonában lévő „vörösiszap” vegyianyag-visszatartó tó a Gonzales Pelican Crossing szomszédságában fekszik az Ascension Parish-ban. (Brett Duke/The Times-Picayune és The Advocate)

A történethez megkérdezett Ascension plébánia legtöbb lakosa nem volt tudatában plébániája légszennyezettségének, vagy annak, hogy további ipari fejlesztések vannak feléjük. Ennek ellenére kevesen aggódtak.

Tara Allaine (67), nyugdíjas idegdiagnosztikai technikus, 25 éve él Ascension Parish-ban. 2016-ban új otthonba költözött Gonzales Pelican Crossing negyedében, egy kőhajításnyira a LAlumina LLC alumíniumüzemének rozsdavörös vegyszertároló tavaitól.

2013 óta folynak rendezési tárgyalások a louisianai Környezetminőségi Minisztériumtól a nehézfém-tartalmú „vörösiszap” tavakból származó ismétlődő porkibocsátás miatt. figyelembe vett az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központja szerint. Az Almatis Alumina, amely korábban a létesítmény tulajdonosa volt, és megkapta ezeket az idézeteket, nem válaszolt a telefonos vagy e-mailes megjegyzésekre.

„Természetesen az emberek, akik eladták nekünk a házat, azt mondták, hogy semmiség” – mondta Allaine a „vörösiszap” tavak közelségére utalva. „Nem tudom, hogy ez hatással volt-e ránk vagy sem. Azt hiszem, megtudjuk.”

A környék továbbra is növekszik, a francia művész stílusú lakásterveket 240,000 XNUMX dollártól kezdődően hirdették meg. Bob Connor ingatlanügynök azt mondja, hogy ügyfelei tisztában vannak a közeli üzemekkel, és többnyire nem is zavarják őket.

„Rák sikátor? Igen. Mindenki, aki itt él és dolgozik, tisztában van ezzel, és ez nem probléma az emberek számára” – mondta Connor.

Valójában az ingatlankereslet nagy részét a közeli üzemeknek tulajdonítja. A Louisiana Chemical Association szerint több mint 4,000 ember dolgozik az Ascension Parish vegyi üzemeiben, és sokan közülük Pelican Crossingben élnek, mondta Connor.

„El sem tudom képzelni, hogy a környékek eladnának, ha nem lenne Shell, BP, BASF” – mondta Connor.

Más lakásvásárlók figyelembe veszik a levegőszennyezést, amikor eldöntik, hol telepedjenek le. A 32 éves Jon Bergeron Ascension és Livingston plébániákon található vállalkozások tulajdonosa. Feleségével alaposan átgondolták, hol akarják felnevelni kisfiukat, amikor átköltöztek Hammondból, 50 mérföldre keletre Baton Rouge-tól.

„Valószínűleg 45 percig beszélgettünk egy este: „Miért gondolják, hogy rákos sikátornak hívják?” Soha nem hallottam a Cancer Alley-ről, ezért rákerestem a Google-ra” – mondta Bergeron. „És visszamentünk, és elkezdtünk házakat nézni Denhamben” a Livingston Parish-ban.

Részben a levegőszennyezésből eredő alacsonyabb egészségügyi kockázatok miatt a pár jelenleg Livingston Parish-ban él.

Az Ascension Parish-ben élők többsége számára azonban a szennyezés és a rák kockázata, ha a folyófolyosón élnek, elfogadható költséget jelent egy bizonyos életmód eléréséhez. Bergeron azt mondta, hogy egy barátja nemrég 60,000 XNUMX dollárt keresett két hónap alatt egy Ascension-i üzemben dolgozva.

– Úgy értem, nem aggódom emiatt, semmi ilyesmi miatt – mondta Allaine a növényekről. – Csak élem az életem.

Sekély gyökerek

Az élethosszig tartó Ascension Parish lakója, az LSU volt közgazdászprofesszora, George Armstrong úgy gondolja, hogy amikor az emberek Baton Rouge-ból Ascensionbe költöznek, gyakran otthagyják munkájukat és társasági életüket a városban, és visszatérnek hétvégi tevékenységekre és családi eseményekre.

Ez az egyik oka annak, hogy az Ascension hiányzik a közeli plébániákon látható környezetvédelmi aktivisták mélyen gyökerező hálózata, mondta Armstrong. Az iberville-i plébánián a többségi feketékből álló St. Gabriel közösség 1994-ben egyesült, hogy némi hatalmat szerezzen az ipar felett. A St. James plébánián a Rise St. James tagjai felvonulásokat és tiltakozást tartanak az üzemnyitóknál és közmeghallgatásoknál. A St. John plébánián Wilma Subra vegyész rendszeresen beszél a szomszédok elragadtatott közönségének a közeli denkai üzemből származó szennyező anyagok egészségügyi kockázatairól.

Az Ascension Parish a környezetvédelmi aktivizmus kitörését tapasztalta az 1970-es években, amikor a Mothers Against Pollution nevű csoport pert indított és megnyert a légszennyezés miatt az Industrial Tank nevű céggel szemben. Ez az 1979-es állam Legfelsőbb Bírósági ügye megállapította, hogy az állam köteles megvédeni a helyi természeti erőforrásokat.

Az elmúlt évtizedekben azonban az Ascension Parish harcát a petrolkémiai ipar növekedési tervei ellen nagyrészt a nyugdíjasok egy kis, tarka csoportja vívta, köztük Armstrong is. A csoport a Together Ascension-nak nevezi magát, és a Together Louisiana alulról szerveződő szervezet kevésbé ismert ága, amelyek mindketten olyan ügyeket vállalnak, mint az adótisztesség és az orvosi ellátáshoz való hozzáférés.

Armstrong Together Ascension kollégája, Henrynne Louden, egykori gyermekorvos és az első fekete nő, aki végzett a Tulane Medical School-ban, elszánt és szenvedélyes szószólója a gyermekek jólétének. Ám ő és Armstrong azon fáradoznak, hogy felhívják szomszédaikat a környezetszennyező ipar támadásaira.

"Soha nem éreztem közösségi mozgósítást [az ipar ellen] itt" - mondta Louden. Úgy gondolja, hogy az Ascension Parish lakosai az ipari fellendülést előrelépésnek tekintik, nem pedig erőteljes érdeknek, amelyet szabályozni kell és számon kell kérni.

A figyelemelterelés művészete

A petrolkémiai üzemek által uralt közösségekben nem szokatlan, hogy a választott tisztviselők üzemi alkalmazottként is dolgoznak.

Troy Gautreau például az Ascension Parish School Board alelnökeként és felügyelőként dolgozik a Methanexnél, a legnagyobb globális metanolgyártónál. Iskolai igazgatósági szerepében számos adómentesség jóváhagyásáról szavazott a helyi üzemekre, bár azt mondja, hogy soha nem szavazott a Methanexre vonatkozó adómentességről.

Az Együtt Felemelkedésnek mégis az ipar és a politika meghitt kapcsolatát jelképezi a plébánián. Gautreau másképp látja a dolgokat.

„A „Together Ascension” addig nem lesz boldog, amíg minden lehetséges nikkelt össze nem gyűjtenek a vállalkozásainkból, és így ki nem űzik őket” – mondta az Ascension iskolai tanárainak küldött e-mailben. „Új vállalkozások nyitnak majd üzletet a szomszédos plébániákon, mert tárt karokkal fogadják őket és támogatják az [adó]mentességet, de családjaik Mennybemeneteleben fognak élni, mert azt akarják, hogy a gyerekeik a mi iskolarendszerünkbe kerüljenek, és ránk marad a költségek. adókedvezmény nélkül tanítani őket.”

Ezt az álláspontot gyakran képviselik a folyófolyosói plébániák tisztviselői: az ipari fejlesztés elnyerhető nyeremény, amely tele van munkahelyekkel és gazdasági előnyökkel. Armstrong azonban azt mondja, hogy ez a perspektíva nem veszi figyelembe az infrastruktúrára, a közegészségügyre és a környezetre nehezedő hosszú távú díjakat.

Ritney Castine tiszteletes, aki a gonzalesi Trinity AME templom többségében fekete gyülekezetét szolgálja, azt mondta, hogy gyülekezetei között kevés az étvágy az ipar kritizálására vagy az ellene való szervezkedésre. Az emberek a növényeket régiójuk éltető elemének tekintik – mondta.

"Bizonyára az az érzésem, hogy sokan, akik az Ascensionban születtek és nőttek fel, és különösen a választott tisztviselők, mindent beletartoznak, és nyitottak az üzletre, ha folyamatos üzemek behozataláról és az üzem bővítéséről van szó" - mondta Castine. . "Az emberek általában szívesen fogadják az ipart, mert megszokták."

Castine hangsúlyozta, hogy szerinte az ipar valódi lehetőségeket kínált. Látta, hogy fiatal férfiak végigcsinálták magukat az egyetemen azzal, hogy nyári munkákat tartottak az üzemeknél, és úgy gondolja, hogy az üzemek hozzájárultak a fekete középosztály létrehozásához a környéken. De szerinte is túl sok mindent megúsznak.

„A közösség megérdemli, hogy tudjon a kockázatokról, és hogy meghallgassák” – mondta temploma napsütötte szentélyéből. „Nem vagyok benne biztos, hogy tudnak az egészségünkre, a környezetünkre, a természetünkre és az életminőségünkre vonatkozó költségekről.”

A szerzőről

Joan Meiners, The Times-Picayune és The Advocate Ez a cikk eredetileg a ProPublicán jelent meg

 
könyvek_környezet

Még szintén kedvelheted

ELÉRHETŐ NYELVEK

Angol Afrikaans arab Egyszerűsített kínai) Hagyományos kínai) dán holland filippínó finn francia német görög héber hindi magyar indonéz olasz japán koreai maláj norvég perzsa lengyel portugál román orosz spanyol szuahéli svéd thai török ukrán urdu vietnami

kövesse az InnerSelf oldalt

facebook ikonratwitter ikonrayoutube ikonrainstagram ikonrapintrest ikonrarss ikonra

 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

Új hozzáállás - új lehetőségek

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | InnerSelf piac
Copyright © 1985 - 2021 InnerSelf kiadványok. Minden jog fenntartva.