Az egészségügy és a szomszédságok túl gyakran kapcsolódnak egymáshoz

Az egészségügy és a szomszédságok túl gyakran kapcsolódnak egymáshoz

Washington DC-ben sürgősségi orvosként nem kellett sok idő, amíg Leana Wen észrevette a mintát: Azok a betegek, akik ismételt látogatásokat végeznek az ER-ben, zihálnak és köhögnek az asztma súlyosbodása miatt, vagy ólommérgezésben szenvednek, olyan állapotok, amelyek leggyakrabban sújtják ezeket alacsony jövedelmű környéken él.

Segített megnyugtatni betegeinek azonnali szükségleteit, de tisztában volt azzal, hogy csak ideiglenes segítséget nyújt, ellenőrizetlenül hagyva a kiváltó okokat - és a város legszegényebb irányítószámaiban lakók és a leggazdagabbak egészségében hiányosságok mutatkoznak. Lehetőséget szeretett volna arra, hogy korábban beavatkozhasson az ER betegek életébe.

"Ha egy gyereket ólommérgezéssel kezdünk, az… ez sérti annak a gyermeknek az esélyeit, mielőtt megkezdik" - mondja.

Annak érdekében, hogy a megelőzhető egészségügyi problémák miatt megszakítsa az ismételt sürgősségi látogatások ciklusát, Wen 2015-ben a Baltimore Városi Egészségügyi Osztály vezetésével távozott a DC-ből az ER-ből, ahol hosszú távú megoldásokat keres a irányítószámokkal kapcsolatos egészségügyi különbségek.

A környezet, amelyben az emberek élnek, dolgoznak és játszanak, előre jelzi az élettartamot; az egyik metaanalízis azt mutatta, hogy csaknem 50 tanulmány kutatói azt találták, hogy az egészség társadalmi meghatározói, beleértve a fizikai környezetet is, a halálesetek több mint egyharmadát teszi ki az Egyesült Államokban évente.

Az egész Egyesült Államokban a közegészségügyi szakemberek arra törekszenek, hogy mérsékeljék az egyenlőtlenségeket abban, ahogyan környezetünk befolyásolja egészségünket. Míg a közegészségügy hívei már régóta foglalkoznak a szegény környéken lévő gyárakkal és a lakóutcákkal, amelyek szembeszállnak az autópályákkal, a legújabb, a szociális egészséget meghatározó tényezőkre összpontosító programok sokféle kérdéssel foglalkoznak - a Zika megelőzésétől a tömegből származó levegőminőségi alkalmazásokon át az építésig. az ólomfesték veszélyeinek tudatosítása.

"Ezüst bélés van" - mondja Peter Hotez, a houstoni Baylor College of Medicine Nemzeti Trópusi Orvostudományi Karának dékánja és a könyv szerzője Kékmárvány egészség: innovatív terv a vagyon közepette a szegények betegségei elleni küzdelemre. - Ez nem erőforrásprobléma; az alapok megvannak. Ez politikai akaraterő-probléma.

Hotez szerint ideje változni a globális egészségről alkotott gondolkodásmódunkban. Óriási előrelépés történt az egészségügy egyes aspektusainak javítása terén; most a betegségekre kell összpontosítani, amelyek a szegénységben élőket sújtják a legjobban.

Az Egyesült Államokban az emberek megpróbálják megtalálni mind a forrásokat, mind az akaratot a környezeti igazságosság kérdésének megoldására. Itt talál néhányat közelebbről.

Detroit: A kockázatok csökkentése

Hasonlítsa össze a legszegényebb detroiti lakosok várható élettartamát a legszegényebb bronxi lakosokkal, és rájön, hogy a detroiti lakosok körülbelül hat-hét évvel kevesebbet élnek, Abdul El-Sayed, a detroiti közegészségügyi és egészségügyi ügyvezető igazgató, gyakran rámutat.


 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

Detroit egyedülálló kihívásai közé tartozik a magas üresedési ráta nagy területen, valamint a csökkenő népesség. A nagyobb sűrűség erősen jelzi a városi egészséget, mondja El-Sayed, mert az alapvető szükségleteket kielégítő szolgáltatások, például az élelmiszerboltok, gyakran nem fenntarthatók alacsony sűrűségű területeken.

"A környezeti igazságosság a tiszta és egészséges levegőhöz és vízhez való hozzáférés kiegyenlítéséről szól." - Abdul El-Sayed

A város egészségügyi osztálya különféle stratégiákra és programokra támaszkodik az egészség ilyen társadalmi meghatározóinak leküzdése érdekében, és az egészségügyi kérdések innovatív megoldásaira összpontosít, amelyek a szegény környéken élő több generációt érintik.

Vegyük a levegő minőségét, ami erősen eléri Detroitot. Egy „asztma kbPital, Ahol a gyerekek több mint 12 százaléka krónikus tüdőbetegségben szenved, Detroit abban reménykedik, hogy összefog egy technológiai céggel, hogy valós időben kövesse nyomon a levegő minőségét egy olyan tömeges alkalmazással, amely lehetővé tenné a felhasználók számára, hogy levegőminőséget olvassanak, bélyegezzenek idővel és hellyel, és töltse fel, hogy mások meg tudják ítélni, mikor biztonságos a szabadban lenni.

"A környezeti igazságosság a tiszta és egészséges levegőhöz és vízhez való hozzáférés kiegyenlítéséről szól" - mondja El-Sayed. „Sajnos tudjuk, hogy a szegénység nagy előrejelzője annak, aki hozzáfér a tiszta környezethez. Célunk ezen egészségtelen környezetek hatásainak enyhítése azáltal, hogy az asztmás gyermekekkel élő családjainkat valós idejű információkkal látjuk el a levegő minőségéről, hogy megvédhessék magukat és gyermekeiket. "

Más már működő és futó programok ígéretes eredményeket mutatnak: Az ólommérgezés, amelyet gyakran szennyezett vízre vagy festékre vezetnek vissza, az elmúlt hat évben 6% -kal csökkent a 50 évesnél fiatalabb gyermekek körében, mivel a városi csökkentések és bontások célja az expozíció és azokkal való együttműködés csökkentése. nonprofit projektek, mint például a Zöld és egészséges otthonok kezdeményezés és a CLEARCorps / Detroit nagyobb tudatosság megteremtésén dolgozott.

"Az ólommérgezés legnagyobb kockázati tényezője egy 1978 előtt épült házban él, amelyet nem enyhítettek" - mondja El-Sayed. - Sajnos alacsonyabb jövedelmű családjaink élnek leginkább ezekben a házakban. A tesztelés remélhetőleg lehetővé teszi számunkra, hogy korán el tudjuk érni a kihívást és kezelni tudjuk. Ez kritikus fontosságú, mert a gyermekkorban megmérgezett felnőttek nagyobb valószínűséggel hagyják abba a középiskolát, fogvatartottak és kevesebbet keresnek, mint egészséges társaik. "

Bár fontos megjegyezni, hogy a fejlesztések asszociációk, és hogy szinte lehetetlen megmondani, hogy egy adott programot vagy programkombinációt kell-e jóváírni a sikerért, El-Sayednek elég azt hinnie, hogy lesz egy nap, amikor egy Detroitban született csecsemő ugyanolyan esélye van 100 évig élni, mint bárhol máshol született csecsemőnek.

"Számomra az a kép áll a fejemben, hogy egy kisgyerekről van szó, akinek ugyanolyan esélyei vannak az álmok valóra váltására, mint a külvárosban élő gyerekként" - mondja.

Houston: A környék megújítása

Amikor az újságírók felhívják a Baylor College Hotezét, hogy Zikáról beszéljenek, gyakran felajánlja, hogy áthajtja őket a houstoni ötödik osztályon, ahol szerinte harcot kell folytatni a vírus ellen. Szerinte a városi szegénység óriási kockázati tényező a betegség szempontjából, amely a mikrocefáliában született vagy csekély agyú csecsemőkhöz kapcsolódik. A turnéja első kézből áttekinti a környék zsúfolt, egyre romló otthonait, amelyek közül soknak nincs képernyője vagy megfelelő tetője, valamint a gyepen szétszórt régi gumiabroncsok és palackok, amelyek víztározókat hoznak létre, amelyek a Zikát hordozó szúnyog elsődleges táptalajai .

A houstoni ötödik kórteremben álló víz tökéletes szúnyogtenyésztési helyet biztosít - ami aggasztja az egészségügyi tisztviselőket. Fotó az Anna Grove Photography jóvoltából

És ez nem csak ez a bizonyos vírus: Hotez szerint más trópusi betegségek jelennek meg a gazdag országok szegény zsebében.

Valójában Hotez az elsöprő szegénységet „a betegség egyetlen legnagyobb előrejelzőjének” nevezi az ezzel járó környezetromlás miatt. A szegények és a gazdagok közötti különbség növekedésével az ilyen városi területek környezetének megújítása elengedhetetlen a betegségek elleni küzdelemben - mondja.

Houston városa abban reménykedik, hogy korlátozza a szúnyogok szaporodási helyét azáltal, hogy végrehajtja a városi döntést az illegális hulladéklerakás felszámolására az olyan környéken, mint az Ötödik Őrség, és ellenőröket küld a gumiabroncsokat kidobó vállalkozásokhoz. Időközben a texasi Egészségügyi és Humán Szolgáltatási Bizottság a közelmúltban bejelentette, hogy a Medicaid most fedezi a szúnyogriasztó költségeit, hogy megpróbálja elhárítani Zikát.

Baltimore: Az egészséges környezet elősegítése

Bár Baltimore Wen már nem érzi a súlyát a Band-Aid orvosi ellátás kiadásának, az irányítószám által okozott egészségügyi különbségek igazságtalanságát élesen érzi városában.

Az általa vezetett városi egészségügyi osztály partnerségben áll a szomszédsági egyesületekkel, más városi ügynökségekkel és nonprofit szervezetekkel annak biztosítása érdekében, hogy minden gyermek egészséges környezetben növekedhessen. Ezek a partnerségek elősegítették a kapcsolatok kialakítását a város legfontosabb környezeteinek befolyásolóival.

"Vannak olyan nők, akik vezető festékkel foglalkozó pártokat tartanak" - mondja, egy olyan oktatási erőfeszítés részeként, amely összefüggésben van a baltimore-i gyermekek átlagos ólomszintjének csökkenésével deciméterenként 10 mikrogrammról 5-re (a Betegségmegelőzési és Megelőzési Központok 5 mikrogramm / deciliter referenciaszint, hogy azonosítsák azokat a gyerekeket, akiknél a legtöbb ólomszint magasabb). „Azt az üzenetet kapjuk, hogy minden gyermeket tesztelni kell - és minden gyermek számára rendelkezésre állnak források. A [csökkentés] szolgáltatásaink ingyenesek. ”

„Amivel városunkban dolgozunk, annak biztosítása, hogy mindenki megértse az egészség fontosságát. Amikor például a politikák fiskális hatásáról beszélünk, akkor a politikák egészségügyi hatásairól is beszélnünk kell. " - Leana Wen

Mivel az egészséges környezetnek tartalmaznia kell az egészséges ételekhez való hozzáférést, mondja Wen, az egészségügyi osztály egy helyi élelmiszerbolttal együttműködve létrehozott egy online szupermarketet, amelynek önkéntesei voltak a könyvtárakban és az idősebb központokban, hogy segítsen a lakosoknak friss gyümölcsöket és zöldségeket rendelni, amelyeket aztán kiszállítanak. ingyenes. A részleg a helyi saroküzletekkel is együttműködött az egészséges opciók készletezésére, mintegy 20 vállalkozás arra ösztönözve, hogy friss gyümölcsöket, zöldségeket és teljes kiőrlésű snackeket adjon hozzá.

"Az egészség mindenkinek a célja" - mondja Wen. „Amivel városunkban dolgozunk, annak biztosítása, hogy mindenki megértse az egészség fontosságát. Amikor például a politikák fiskális hatásáról beszélünk, akkor a politikák egészségügyi hatásairól is beszélnünk kell. "

Nagyobb célok

Az Egészségügyi Világszervezet célja az egészségügyi szakadék megszüntetése amelyet egy generáción belül társadalmi determinánsok hoztak létre. Az amerikai kormányé Egészséges emberek 2020 programnak konkrét céljai vannak a rés 2020-ig történő csökkentésére, ideértve a levegő minőségének javítását, a gyerekek ólomszintjének csökkentését, a környezeti kockázatok csökkentését és az egészséges élelmiszerekhez való hozzáférés javítását.

Az itt bemutatott példák bemutatják, mi történik az Egyesült Államok városaiban és közegészségügyi osztályain, hogy csökkentse a helyhez kötődő egészségügyi különbségeket. Ha a WHO és az Egyesült Államok kormánya által kitűzött nagyobb célokat el akarjuk érni, akkor a városok mindenhol jól tennék, ha azonos gyakorlatokat alkalmaznának és elfogadnának az irányítószám és az egészség közötti kapcsolat megszüntetésére. Tekintse meg az Ensia honlapját

Ez a cikk eredetileg megjelent Ensia

A szerzőről

Sheila Mulrooney Eldred az egészségről és a fitneszről ír számos publikáció számára. Munkája megjelent A New York Times, Outside.com, Discovery News, Pacific Standard és a Futó világa, többek között. A kolumbiai Újságíró Iskolában végzett és volt újságíró. Minneapolisban él férjével és két gyerekével.

Kapcsolódó könyvek

at

Még szintén kedvelheted

kövesse az InnerSelf oldalt

facebook ikonratwitter ikonrayoutube ikonrainstagram ikonrapintrest ikonrarss ikonra

 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

ELÉRHETŐ NYELVEK

enafarzh-CNzh-TWdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomsnofaplptroruesswsvthtrukurvi

A legolvasottabb

szociális stressz és öregedés 6 17
Hogyan gyorsíthatja fel a szociális stressz az immunrendszer öregedését
by Eric Klopack, Dél-Kaliforniai Egyetem
Az életkor előrehaladtával az immunrendszerük természetesen hanyatlásnak indul. Az immunrendszernek ez az öregedése,…
a töltő nem használható 9 19
Az USB-C töltőre vonatkozó új szabály megmutatja, hogyan hoznak döntéseket az EU szabályozói a világ érdekében
by Renaud Foucart, Lancaster Egyetem
Előfordult már, hogy kölcsönkérte egy barátja töltőjét, csak azért, mert úgy találta, hogy nem kompatibilis a telefonjával? Vagy…
főzve egészségesebb ételek 6 19
9 főzve egészségesebb zöldség
by Laura Brown, Teesside Egyetem
Nem minden étel táplálóbb nyersen fogyasztva. Valójában néhány zöldség valójában több…
időszakos böjt 6 17
Az időszakos böjt valóban jó a fogyáshoz?
by David Clayton, Nottingham Trent Egyetem
Ha Ön olyan ember, aki gondolkodott a fogyáson, vagy szeretne egészségesebb lenni az elmúlt néhány évben…
Férfi. nő és gyermek a strandon
Ez a nap? Apák napi fordulat
by Will Wilkinson
Apák napja van. Mi a szimbolikus jelentése? Történhet-e ma valami életet megváltoztató…
gondok a számlák fizetésével és a mentális egészséggel 6 19
A számlák fizetési nehézségei súlyosan károsíthatják az apák lelki egészségét
by Joyce Y. Lee, az Ohio Állami Egyetem
A korábbi szegénységi kutatásokat elsősorban anyákkal végezték, elsősorban az alacsony…
A bpa egészségügyi hatásai 6 19
Milyen évtizedes kutatások dokumentálják a BPA egészségügyi hatásait
by Tracey Woodruff, Kaliforniai Egyetem, San Francisco
Függetlenül attól, hogy hallott a biszfenol A-ról, ismertebb nevén BPA-ról, a tanulmányok azt mutatják, hogy…
mi a helyzet a vegán sajttal 4 27
Amit a vegán sajtokról tudni érdemes
by Richard Hoffman, a Hertfordshire-i Egyetem
Szerencsére a veganizmus növekvő népszerűségének köszönhetően az élelmiszergyártók elkezdték…

Új hozzáállás - új lehetőségek

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | InnerSelf piac
Copyright © 1985 - 2021 InnerSelf kiadványok. Minden jog fenntartva.