A zeneterápia csodálatos ereje: a művészet és a tudomány egyesülése

A zeneterápia csodálatos ereje: a művészet és a tudomány egyesülése

Gyerekkoromban a legtöbb pénteken apámmal, anyámmal, testvéremmel Cape Codba utaztunk meglátogatni a nagyszüleimet. Apám számára ez a hajtás egy hosszú munkanap után következett be, amely során otthonunkból, egy órával a városon kívül, máris ingázott Bostonba, ahol könyvelőként dolgozott, és megint otthon. Intenzív ember volt, és a Cape felé vezető utak során gyakran hallgattunk, élen álltunk - nem tudtuk, hogyan értelmezzük mogorva és súlyos viselkedését.

Miután megérkeztünk, nagymamám jellemzően klasszikus zene, népdalok és popdalok keverékét kezdte el játszani a spinett zongoráján - és figyeltem, ahogy apám arca átalakul: az állkapcsa meglazul, míg a szemöldöke közötti vonalak megenyhülnek, emelve a a gondolat intenzitása, amely mintha mindig terhelte volna.

Ez volt az első tapasztalatom a zene erejéről.

A zene ereje az átalakuláshoz és a gyógyuláshoz

Közel két évtizeddel később megtanultam a zeneterápiát, mint hivatást. A főiskolán növekvő fiatal voltam, és habozás nélkül váltottam szakomat, hogy megtanuljam, hogyan lehet klinikailag működtetni a zene átalakulási és gyógyulási képességét - ezt az erőt már évekkel korábban megfigyeltem.

A zeneterápia a viszonylagos homályból olyan gyakorlattá nőtte ki magát, amely meglehetősen általános jellegűvé válik, főleg a szakterületen dolgozó kollégák érdekérvényesítésének, valamint a növekvő szakma média általi ismertetésének köszönhetően. Jodi Picoult azért jött a Berklee Főiskolára, hogy zeneterápiát tanuljon, hogy fejlessze regényének főszereplőjét - egy zeneterapeutát. Énekelj haza.

Eközben az őt ért lövéses sérülést követően Gabby Giffords képviselő rehabilitációs erőfeszítéseket tett rajta zenei alapú beavatkozásokat tartalmazott. Bár kezdetben nem tudott beszélni, tudott énekelni, ezt a képességet a beszéd helyreállításának elősegítésére használták fel. A zene gyógyító képességéről és az életminőség javításáról szóló filmek közé tartoznak a legutóbbi kiadások is Alive Inside, A Hölgy a 6. apartmanban, Hulladéklerakók harmonikus és A zene soha nem állt le.

{media id = 800, layout = blog}
A Hölgy a 6. lakásban című film előzetese. "A világom zene" - mondta a film témája, a 109 éves Alice Sommer. - Nem érdekel semmi más.

A zene elősegíti a készségtanulást és / vagy a helyreállítást

Oliver Sacks orvos-író esszegyűjteményei, mint pl Musicophilia, olyan történeteket mutatott be a nyilvánosság számára, amelyek elmagyarázták a zene képességét a készségtanulás és / vagy a gyógyulás elősegítésére súlyos fogyatékosság és trauma esetén. Az idegtudomány kutatása alátámasztotta Sacks számos megfigyelését. Például olyan emberek, akik stroke-ot szenvedtek vagy Parkinson-kórt diagnosztizáltak náluk jobban tudnak járni, miközben ritmikus zenét hallgatnak. Agyvérzés esetén gyakran tudnak énekelni azok, akik nem tudnak beszélni. Az éneklést ezután a beszéd helyreállításának megkönnyítésére használják. Ez történt Gabby Giffords képviselő esetében is.

Egy másik tanulmány kimutatta hogy az újszülött intenzív osztályon a koraszülöttek átlagosan 11 nappal korábban hagyták el az intenzív osztályt, ha olyan készüléket használtak, amely szopásuk által kiváltott altatódalokat játszott. Az ortopédiai műtéten átesett gyermekek pedig alacsonyabb szintű fájdalomról számolnak be amikor az orvosok posztoperatív zeneterápiát kínálnak.

Beszédnyelv-patológusként és zeneterapeutaként végzett gyakorlatom során képes vagyok a zenét arra használni, hogy különféle igényeket kielégítő betegeket kiszolgáljam. Az autizmussal élő gyermekek általában jobban figyelnek a zenei hangokra, mint a beszédhangokra (főleg, amikor nagyon fiatalok), ezért a zenét arra használom, hogy elősegítsem nyelvi és kognitív fejlődésüket. A hospice-betegekkel végzett munkám során csendes zenét használok, amelynek tompító ritmusa van, hogy egyenletesebbé tegye a rongyos légzésüket (amit a családok néha nagyon nehezen néznek meg).

Daganatos betegeknél a remény és a rugalmasság dalait használom. A zene és a képek, például a pihentető természetképek összekapcsolásával segítettem a műtétre készülő betegeknek a nyugalom állapotát, amely csökkentheti az érzéstelenítés és a fájdalomcsillapítás iránti igényüket. Ugyanazt a protokollt használtam a szorongáscsökkentő gyógyszerek használatának csökkentésére az általam szolgált hospice betegek körében. Végső soron az átvitel a végjáték: segítünk a betegeknek abban, hogy átvegyék a zeneterápiában tanult eszközöket, és alkalmazzák őket a mindennapokban.

A zene szükséges eszköz számos beállításban

A Berklee Zeneművészeti Főiskola zeneterápiájának professzoraként a következő zeneterapeuták generációját készítem fel arra, hogy különféle helyzetekben dolgozzanak: korai beavatkozási programok, állami iskolák, hospice és palliatív ellátás, rákklinikák, idősek otthonai és magánszektor gyakorlat. Sok hallgató számára ez vonzó lehetőség - esély arra, hogy művészi tudásukkal jobbá tegyék a világot.


 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

Berklee hallgatóink minden héten Skype-ot folytatnak Uganda gyermekkatonás csoportjával. Ezek a fiatal felnőttek nagyon sokat szenvedtek: gyermekként gyilkolásra kényszerültek, gyakran saját családtagjaikkal és szomszédaikkal kezdtek. Traumatizáltan és cél nélkül kerültek ki a bokorból. Megtanítjuk őket arra, hogy meditatív gyakorlatokat alkalmazzanak a zenében, hogy megnyugtassák az elméjüket, és hogy értelmüket öntsék életükbe. Mivel tanulóink ​​terápiás gyakorlatokat osztanak meg a gyermek katonákkal, ők pedig előadják és megosztják zenéjüket és táncukat diákjaink számára.

Ez az ötvözés, amelyet sokan két különálló, összeegyeztethetetlen entitásnak - a művészetnek és a tudománynak tartanak - végső soron mindkettőt felemeli; és kettő, mint egy, könnyebben megvalósíthatja közös célját: az emberiség gyógyítását és javítását.

Ezt a cikket eredetileg közzétették A beszélgetés.
Olvassa el a eredeti cikk.

A szerzőről

Kathleen HowlandKathleen Howland zenei terápiával szerzett BM-t az Emmanuel Főiskolán, valamint MSP-t és Ph.D. a dél-karolinai egyetem beszédnyelv-kórtanában, a zenére és a megismerésre helyezve a hangsúlyt. Kathleen előadásokat folytatott, konzultált és kutatta a zene elmére és testre gyakorolt ​​hatásait oktatási és orvosi környezetben egyaránt. Alapító tagja a Greater Boston Music Therapy-nek, és magánpraktikát folytat a zeneterápiában számos klienssel, köztük neurogén rendellenességekben (stroke, Parkinson-kór) és fejlődési állapotban (beszéd- és nyelvi zavarok) szenvedőkkel. A zeneoktatás tanszékén oktatja az „Emberi növekedést és fejlődést”, valamint a „Sajátos nevelési igényű tanulóknak szóló zeneoktatást” is.

Kapcsolódó könyv:

at InnerSelf Market és Amazon

 

Még szintén kedvelheted

kövesse az InnerSelf oldalt

facebook ikonratwitter ikonrayoutube ikonrainstagram ikonrapintrest ikonrarss ikonra

 Szerezd meg a legújabb e-mailben

Heti magazin Napi inspiráció

ELÉRHETŐ NYELVEK

enafarzh-CNzh-TWdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomsnofaplptroruesswsvthtrukurvi

BELSŐ HANGOK

Holdfogyatkozás, 12. május 2022
Asztrológiai áttekintés és horoszkóp: 23. május 29-2022
by Pam Younghans
Ez a heti asztrológiai folyóirat a bolygó hatásain alapul, és perspektívákat kínál, és…
05 21 a képzelet újraindítása veszélyes időkben 5362430 1920
A képzelet felvillanyozása veszélyes időkben
by Natureza Gabriel Kram
Egy olyan világban, amely gyakran úgy tűnik, önmaga elpusztítására törekszik, azon kapom magam, hogy a szépséget ápolom – azt a fajta…
többnemzetiségű egyének csoportja, akik egy csoportképhez állnak
Hét módszer, amellyel tiszteletet mutathatsz a sokszínű csapatod iránt (videó)
by Kelly McDonald
A tisztelet mélyen értelmes, de semmibe sem kerül adni. Íme, hogyan demonstrálhatja (és…
elefánt séta a lenyugvó nap előtt
Asztrológiai áttekintés és horoszkóp: 16. május 22-2022
by Pam Younghans
Ez a heti asztrológiai folyóirat a bolygó hatásain alapul, és perspektívákat kínál, és…
Leo Buscaglia fotója a Living, Loving and Learning című könyvének borítójáról
Hogyan változtassuk meg valaki életét néhány másodperc alatt
by Joyce Vissell
Az életem drámaian megváltozott, amikor valaki azt a pillanatot vette rá, hogy rámutasson szépségemre.
teljes holdfogyatkozás összetett fényképe
Asztrológiai áttekintés és horoszkóp: 9. május 15-2022
by Pam Younghans
Ez a heti asztrológiai folyóirat a bolygó hatásain alapul, és perspektívákat kínál, és…
05 08 együttérző gondolkodás fejlesztése 2593344 elkészült
Együttérző gondolkodás kialakítása önmagam és mások felé
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Amikor az emberek együttérzésről beszélnek, többnyire arra utalnak, hogy együtt éreznek másokkal… mert…
egy férfi levelet ír
Az igazság megírása és az érzelmek áramlásának engedélyezése
by Berger Barbara
A dolgok lejegyzése jó módja az igazmondás gyakorlásának.
Jóslás ingával, intuícióval és gyógyítással
Dowsing és intuitív érzékeink: varázskulcs a jobb élethez
by Joan Rose Staffen
Mi lenne, ha létezne egy egyszerű eszköz, amely minden kérdésünkre őszintén válaszolna? Mi van ha…
Mi működik nekem: "Biztonságban vagyok"
Mi működik nekem: "Biztonságban vagyok"
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Számos dolog teszi az életünket "működővé" számunkra. Ezek közül néhányat megtanultunk…
Félelmetes a leánykori utazás
Félelmetes a leánykori utazás
by Sarah szereti McCoyt
Szeretnék megosztani veletek egy gyors betekintést és bátorítást adni, ha valaha is elgondolkozott…

A legolvasottabb

a szem egészséget jósol 4 9
Amit a szemed elárul az egészségedről
by Barbara Pierscionek, Anglia Ruskin Egyetem
A San Diego-i Kaliforniai Egyetem tudósai olyan okostelefon-alkalmazást fejlesztettek ki, amely…
környezet újjáépítése 4 14
Hogyan térnek vissza az őshonos madarak Új-Zéland helyreállított városi erdeibe
by Elizabeth Elliot Noe, Lincoln University et al
Az urbanizáció és az ezzel járó élőhelyek pusztulása komoly veszélyt jelent az őshonos madarakra…
A szenvedés és a halál története Írország abortusztilalma és az azt követő legalizálás mögött
A szenvedés és a halál története Írország abortusztilalma és az azt követő legalizálás mögött
by Gretchen E. Ely, Tennessee Egyetem
Ha az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága hatályon kívül helyezi a Roe kontra Wade ügyet, az 1973-as döntést, amely legalizálta az abortuszt…
mennyi alvásra van szüksége 4 7
Mennyi alvásra van valójában szüksége
by Barbara Jacquelyn Sahakian, Cambridge-i Egyetem, et al
Legtöbben nehezen gondolkodunk egy rossz éjszakai alvás után – ködösnek érezzük magunkat, és nem teljesítünk…
a citromos víz előnyei 4 14
A citromos víz méregtelenít vagy energetizál?
by Evangeline Mantzioris, a Dél-ausztráliai Egyetem
Ha hiszel az internetes anekdotákban, langyos vizet inni egy csípős citromlével…
a megbízó társadalmak boldogok 4 14
Miért boldogabbak a megbízható társadalmak?
by Enjamin Radcliff, a Notre Dame Egyetem
Az ember társas állat. Ez szinte logikai szükségszerűségként azt jelenti, hogy az emberek…
gazdaság 4 14
5 dolog, amit a közgazdászok tudnak, de a legtöbb ember számára rosszul hangzik
by Renaud Foucart, Lancaster Egyetem
Különös dolog a szakmánkban, hogy amikor mi, akadémiai közgazdászok nagyrészt egyetértünk mindegyikkel…
figyelni tanulni 4 14
Ezek a stratégiák és életre szóló hackek bárkinek segíthetnek, akinek figyelemproblémája van
by Rob Rosenthal, Colorado Egyetem
A folyamatos negatív visszajelzések miatt, amelyeket az emberek a termelékenységükről kapnak,…

Új hozzáállás - új lehetőségek

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | InnerSelf piac
Copyright © 1985 - 2021 InnerSelf kiadványok. Minden jog fenntartva.